Pitanje – Vređanje na fejsbuku

Da li neko može bez dozvole da objavi tudje slike i negativne, vredjajuće komentare na svom profilu fejsbuka i pogotovo ako se radi o političkoj organizaciji. Znači neka politička organizacija koristi profil na fejsbuku i objavljuje slike, negativne vredjajuće komentare na račun drugih lica bez dozvole. Moje pitanje je da li mogu da ih tužim za to?



odgovor advokata Aleksandra Radivojevića

Ukoliko neko vređa drugu osobu na bilo koji način, uključujući i elektronskim putem možete podneti odgovarajuču privatnu tužbu zbog krivičnog dela uvrede iz čl.170 KZ, obzirom da su Vam povređeni čast i ugled omalovažavanjm istih vrednosti od strane druge osobe.

Advokatska kancelarija Radivojevic

radivojevic Advokatska kancelarija Radivojevic nalazi se u Beogradu u ul. Svetozara Corovica br. 13, a prijem stranaka je ponedeljkom, utorkom i cetvrtkom, od 18 – 20 casova.

Telefon kancelarije: 011/322-34-99


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

en_USEnglish
en_USEnglish